7 wskazów praktycznego zastosowania klejów montażowych

Kleje montażowe kiedyś i dziś bardzo się różnią, jednak niezmiennie wykorzystywane są w pracach wykończeniowych i remontowych. Podczas użycia klei montażowych najważniejsze to właściwy dobór kleju oraz poprawna aplikacja. Obecnie na rynku posiadamy szereg klei montażowych, bezzapachowych, mniej toksycznych, wykorzystywanych do prac remontowych, konstrukcyjnych, szybko działających i przeznaczonych do specjalistycznych działań. 

Kleje montażowe-wskazówki

1. Wiele klejów ma teraz działanie ukierunkowane na jeden materiał. W sklepach budowlanych lepiej zapoznawać się dokładnie z napisami na buteleczkach, aby nie kupić kleju całkowicie nam nieprzydatnego. 

2. Są specjalne kleje przeznaczone do styropianu. Materiał ten spajają kleje akrylowe, inne substancje go rozpuszczają. Ponadto kleje montażowe nie mają zastosowania przy tłustych powierzchniach czy teflonie. Są to materiały, których nie da się scalić na trwałe. 

3. Jeżeli dochodzi do sytuacji, że trzeba wypełnić puste powierzchnie pomiędzy materiałami, a powierzchnie są nieregularne, wtedy należy zastosować kleje neoprenowe lub polimerowe. 

4. Miejsca, które muszą być odporne na mocne uderzenia czy wibracje, zaleca się wypełniać klejami epoksydowymi, dwuskładnikowymi czy neoprenowymi. Kleje epoksydowe uważane są za najmocniejsze. 

5. Gdy przewidujemy, że powierzchnia klejona narażona jest w przyszłości na kontakt z wodą, wówczas należy zastosować klej wodoodporny. Kleje takie jak neoprenowe, epoksydowe, polimerowe należą do takich. 

6. Pamiętajmy, że istnieją kleje bezbarwne, które podwyższają estetykę wyglądu klejonych powierzchni. Szczególnie do szkła zaleca się stosować silikon. 

7. Kleje neoprenowe i poliuretanowe są silnie toksyczne i mają nieprzyjemny zapach. Dodatkowo są łatwopalne, więc należy stosować je z daleka od otwartego ognia.

Kleje montażowe dostępne w ofercie sprzedażowej w tym miejscu.