Czas na projektu domu na wąską działkę

Bardzo często można napotkać się na ofertę działki o niestandardowych wymiarach, która położona jest w bardzo dobrej lokalizacji. Działkę o szerokości poniżej 16 metrów nie jest tak łatwo zagospodarować jak taką klasyczną w kształcie kwadratu. Nie zmienia to jednak faktu, że wybudowany na niej dom również może ładnie się prezentować, być funkcjonalny, wyposażony we wszystko, co niezbędne. Ograniczona powierzchnia nie musi być utrapieniem. Przykładem są projekty domów parterowych na wąską działkę – zobacz.

Jak wybrać projekt domu parterowego na wąską działkę?

Nawet dom parterowy na wąską działkę może być komfortowy w użytkowaniu. Przekonało się już o tym tysiące inwestorów. Trzeba oczywiście liczyć się z pewnymi ograniczeniami, ale nie muszą one być problemem. Jeśli ktoś myśli o wybudowaniu własnego domu, może zrealizować swoje marzenie nawet przy ograniczonym budżecie. Do wyboru są przecież liczne projekty domów na wąską działkę, pośród których z pewnością każdy znajdzie taki wariant, który będzie można w znacznej części zaadoptować na potrzeby posiadanego gruntu. Dom na wąskiej działce powinien uwzględniać drwi wejściowe na węższej ścianie, a najlepiej zdecydować się na ich umieszczenie w narożniku budynku. Daje to większe możliwości aranżacyjne wewnątrz budynku.
W przypadku domu na wąską działkę istotne jest to, aby odpowiednio doświetlić wnętrza.

• Na uwadze trzeba mieć podczas planowania układu pomieszczeń kierunki świata i nasłonecznienie. W celu uniknięcia tzw. ślepych długich ścian warto przesunąć budynek w jedną ze stron i przeznaczyć altanę na strefę dzienną. Powinna być ona możliwe jak najbardziej otarta.
• Jeśli nie można pozwolić sobie na okno na takiej ścianie, to można wybrać duże drzwi balkonowe.
• Poddasze może zostać doświetlone oknami połaciowymi.
• Jeszcze innym rozwiązaniem jest zamontowanie okien narożnych i w bocznych wnękach na długich ścianach.