Czy warto kupić noże budowlane?

Czy warto kupić noże budowlane

Nie ulega wątpliwości, że noże budowlane przydają się podczas prac wykończeniowych i remontu mieszkania. Można wymienić bardzo dużo zastosowań noży, a przede wszystkim jest to cięcie tapet i oklein, cięcie materiałów izolacyjnych i przecinanie płyt.

Czym cechują się noże budowlane?

Godne polecenia są noże budowlane z wymiennym ostrzem, które są określane również mianem noży tapicerskich lub budowlanych. Należy podkreślić, że noże z wymiennym, łamanym ostrzem są używane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wymienne ostrze ma segmenty, dlatego segment można odłamać po stępieniu się końcówki i na nowo można korzystać z noża. Specyficzna budowa sprawia, że ostrza segmentowe są bardzo ostre, a do tego wytrzymałe. Z pewnością dobrym wyborem będą noże z metalowymi prowadnicami, które są znacznie wytrzymalsze od plastikowych. Standardowa szerokość ostrza wynosi 18 mm, ale w sprzedaży można znaleźć różne modele. Niektóre noże budowlane mają automatyczną blokadę ostrza, dzięki czemu bezpieczeństwo w trakcie pracy jest większe i nie trzeba się martwić o skaleczenie.

noże budowlane

Zalety noży budowlanych

Nie jest tajemnicą, że noże z chowanym ostrzem są jednym z najpopularniejszych modeli noży stosowanych do prac remontowych oraz budowlanych. Znikające ostrze ma tę zaletę, że zawsze można mieć nóż w kieszeni bez obawy, że przypadkiem się skaleczysz. Wśród noży tego typu można wyróżnić ostrze trapezowe, które cechuje się tym, że obie krawędzie są ostre. Oznacza to, że po stępieniu się jednej strony wystarczyć, obrócić ostrze i znów można powiedzieć, że nóż jest sprawny. Podsumowując, noże budowlane umożliwiają dokonywanie bardzo precyzyjnych cięć, a do tego przydadzą się przy cięciu izolacji i wykładzin. W sprzedaży można też znaleźć specjalne noże dla elektryków, które na końcu ostrza posiadają stopkę.