Czy warto kupić teraz nowe mieszkanie od dewelopera

Mieszkania w nowym budownictwie to obiekt marzeń bardzo wielu polskich rodzin. Nie da się ukryć, że na tak zwanych osiedlach deweloperskich jest zdecydowanie wyższy komfort życia w porównaniu do starych osiedli, pochodzących jeszcze z lat 80. czy 90.. Czy teraz jest dobry moment na zakup mieszkania? Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zostaną zaostrzone kryteria związane chociażby z przyznawaniem zdolności kredytowej, a zatem nie ma na co czekać.

Nowe osiedla

Deweloper, czyli inwestor budujący nowe osiedla we Wrocławiu, sprawdź (https://wroclaw.domd.pl), to przedsiębiorca w bardzo dużym stopniu uzależniony od decyzji banków przyznających kredyty hipoteczne. W Polsce spory odsetek klientów kupujących nowe mieszkania z rynku pierwotnego to właśnie ci klienci, którzy z drżeniem serca czekają na łaskę lub niełaskę banku. Obecna sytuacja gospodarcza szybko się zmienia, a media donoszą o planowanych zaostrzeniach związanych z przyznawaniem kredytów hipotecznych. Warto zatem realizować marzenia o nowym mieszkaniu już teraz i nie odkładać ich w nieskończoność. W przyszłym roku może być zdecydowanie trudniej uzyskać kredyt hipoteczny na kwotę pozwalającą kupić nowy lokal.

Nowe mieszkania

Dlaczego warto zainteresować się mieszkaniami z rynku pierwotnego? Bez wątpienia są one zupełnie inaczej rozplanowane niż mieszkania w starym budownictwie. Najczęściej stosowane tam są modne rozwiązania na przykład związane z połączeniem przestrzeni dziennej, a zatem kuchni i salonu, dzięki czemu uzyskuje się jedno naprawdę przestronne pomieszczenie. Takie mieszkania wydają się być dużo większe niż klasyczne m3 w starym bloku. Często to ten sam metraż, jednak wizualnie dużo więcej przestrzeni właśnie w nowym budownictwie. Bardzo dużą udogodnieniem są również spore balkony i tarasy, ale to wspólna przestrzeń dedykowana dla mieszkańców, na przykład tak zwane wózkownie czy pralnie. To nowoczesne rozwiązania zapewniają wyższy komfort życia, stąd też tak częste dążenie młodych polskich rodzin do tego, aby zamieszkać w nowym budownictwie.