Czy warto mieć odkurzacz przemysłowy u siebie w domu?

Bardzo często mamy dość duże zabrudzenia na przykład w piwnicy i chcemy je usunąć w jak najlepszy sposób. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być kupienie odkurzacza, który poradzi sobie z tymi zabrudzeniami. Wśród producentów rożnych urządzeń sprzątających liderem jest marka Karcher, która produkuje poszczególne urządzenia do sprzątania w tym odkurzacze bardzo dobrej jakości, które służą osobom je posiadającym przez długie lata.

Czym charakteryzują się odkurzacze przemysłowe karcher?

Od domowych odkurzaczy różni je to, że posiadają one kółka, dzięki czemu łatwo można go przenosić w potrzebne miejsce. Najczęściej odkurzacze przemysłowe karcher posiadają dwa mniejsze kółka z przodu i dwa większe z tyłu. Ten typ odkurzacza ma trwalszą konstrukcję od odkurzacza domowego, dlatego potrafi o wiele dłużej działać w warunkach, gdzie są niekorzystne czynniki zewnętrzne. Mają być one stabilniejsze i mieć mocniejszą budowę, aby przetrwać trudniejsze warunki, w których muszą one pracować.

Czy warto wybrać odkurzacz przemysłowy z workiem, czy bez niego?

Wiadomo, że każdy wybór ma swoje zalety oraz wady. Decydując się na odkurzacz przemysłowy karcher bez worka nie będziemy musieli kupować do niego dodatkowych worków. Będzie on miał równą moc ssania. Ich wady to przede wszystkim wyższy koszt ich zakupu i droższe filtry niż w modelach z wymiennymi workami. Trzeba też czyścić komorę dość regularnie, aby sprawnie działał. W odkurzaczach workowych o wiele szybciej usuwa się zabrudzenia w odkurzaczu i nie trzeba tak często zmieniać w nim filtrów.