Czy warto postawić na okna aluminiowe?

dobre okna aluminiowe na teraźniejsze czasy

Nie ulega wątpliwości, że na rynku okien dominują produkty pcv oraz wykonane z drewna. Cieszą się one największą popularnością i stanowią najczęściej wybierane modele przez klientów. Jednak coraz częściej słyszy się także o alternatywie, która zdobywa coraz szersze grono zainteresowanych. Są to okna aluminiowe, które mają swoje zalety, a kiedy dokonamy analizy najważniejszych parametrów, zobaczymy, że nie ustępują one swojej konkurencji. Czy warto postawić na okna aluminiowe? Zdecydowanie tak.

Okna aluminiowe zachwycają wytrzymałością

Największą zaletą okien aluminiowych jest niewątpliwie cecha, która wypływa z charakterystyki samego materiału. Aluminium jest stopem niezwykle wytrzymałym, co powoduje, że okna aluminiowe zachwycają wręcz stabilnością i z powodzeniem mogą służyć wiele lat bez utraty swoich właściwości.

Uniwersalne

Wytrzymałość wpływa także na fakt, że są to produkty uniwersalne, które z powodzeniem odnajdą się w różnych środowiskach i rozmaitych typach budynków. Dzięki wysokiej wytrzymałości można bowiem wykonać okna, które utrzymają wyjątkowo ciężkie przeszklenia, ale także istnieje możliwość wyprodukowania delikatnego okna z wyjątkowo wąskimi profilami. Wytrzymałość aluminium gwarantuje bowiem możliwość utrzymania szyby w ramach niewielkich rozmiarów. Tego typu okna są o wiele bardziej estetyczne i wizualnie powiększają powierzchnię pomieszczenia.

Termoizolacja na wysokim poziomie

Niska waga profili aluminiowych nie wyklucza wysokich możliwości termoizolacyjnych. Produkty wykonane z tego stopu cechują dobre właściwości nie przepuszczania zimnego powietrza i chroniące pomieszczenie przed utratą ciepłego. Dzięki temu, energooszczędność tych okien porównywalna jest do tych, które wykonane są z pcv lub drewna.

Szeroki wachlarz wyboru

Aluminium to materiał, który stwarza szeroki wachlarz wyboru produktu pod katem estetyki i atrakcyjności. Okna wykonane z tego tworzywa mogą występować praktycznie w dowolnej kolorystyce. Dzięki temu, każdy z powodzeniem znajdzie odpowiedni model dla siebie.