Dlaczego warto postawić na projekty domów kanadyjskich?

Dlaczego warto postawić na projekty domów kanadyjskich?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że domy kanadyjskie uważane są za pierwotny wzór domu z drewna. Do jego budowy wykorzystuje się bowiem iglaste gatunki, do których należy zaliczyć cedr kanadyjski czy świerk. Dlaczego warto postawić na projekty domów kanadyjskich. Jakie są najważniejsze atuty tego rozwiązania?

Zalety domu kanadyjskiego z bali

Warto wiedzieć, że zwolennicy domów kanadyjskich z bali są zachwyceni przede wszystkim świetną izolację akustyczną, a także niezwykle przyjemnym klimatem wnętrza. Do atutów trzeba także zaliczyć naturalną izolację termiczną.

Ponadto bardzo wysokiej jakości prefabrykowane domy kanadyjskie będą gwarantowały przyszłym właścicielom niesamowity komfort posiadania domu pod klucz w stosunkowo krótkim czasie. Należy także wiedzieć, że budowa domów we wspomnianej technologii ma bardzo dużą liczbę zalet.

Czas budowy jest znacznie krótszy w porównaniu do domów innej technologii. Jak wiadomo w tradycyjnym budownictwie praktycznie każdy z elementów musi być montowany oddzielnie. Z kolei prefabrykowane części domów kanadyjskich mogą być złożone zaledwie w ciągu kilku dni. Można zatem w ten sposób zaoszczędzić nie tylko i wyłącznie pieniądze, ale również czas.

Dom kanadyjski szkieletowy

Dom kanadyjski szkieletowy

Projekty domów kanadyjskich charakteryzuje fakt, że murowanie oraz betonowanie są wykonywane tylko i wyłącznie na samym początku budowy. Z kolei koszt inwestycji w porównaniu do domów tradycyjnie murowanych jest niższy nawet o 30%.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dom kanadyjski można stosunkowo szybko rozbudować, a także zmodernizować. Warto również wiedzieć, że właściwie wybrane oraz przygotowane drewno będzie w stanie zagwarantować trwałość konstrukcji domu nawet na kilkadziesiąt lat.

Ponadto technologia budowy domu kanadyjskiego pozwala uzyskać nie tylko dom pasywny, ale również energooszczędny. Godny uwagi jest także fakt, że stosunkowo mała grubość ścian pozwala uzyskać zdecydowanie większą powierzchnię użytkową wnętrza domu. Projekty domów kanadyjskich mają zatem znacznie więcej korzyści niż mogłoby się wydawać.