Gładzie gipsowe – idealne rozwiązanie w pracach wykończeniowych

gladz-gipsowa-20-kg

Prace wykończeniowe wymagają precyzji i czasu. Tylko dzięki temu efekt końcowy będzie wyjątkowo satysfakcjonujący. Równie ważna jest także jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych. Mogą one dać zupełnie innych efekty, nie zawsze takie, jakich oczekiwaliśmy. Tak jest w przypadku produktów do wyrównywania ścian.

Gips i gładzie gipsowe

gladz-gipsowa-20-kg

Jedną z najpopularniejszych metod wyrównywania ścian jest zastosowanie gipsu lub gładzi gipsowych. Daje to efekty w postaci równych i gładkich ścian, ale w zależności od tego, na który wariant się zdecydujemy, mogą one różnić się poziomem gładkości i delikatności. Gdy wybierzemy gips, to powierzchnie będą równe, ale nie idealnie gładkie. Dopiero zastosowana gładź gipsowa pozwoli na wyjątkową gładkość i delikatność. Jest to związane przede wszystkim z ich uziarnieniem. Szpachla gipsowa charakteryzuje się znacznie drobniejszą strukturą, co pozwala uzyskać dużo szczelniejszą
i wyjątkowo przyjemną w dotyku powierzchnię. Możemy wybierać
w wariantach gotowych lub takich, które trzeba samodzielnie sporządzić.

Zalety gotowej gładzi gipsowej

  • Nie potrzebny jest dostęp do wody. Mokra mieszanka dostępna jest
    w wiadrach, więc jeśli nie wykorzystamy całej mieszanki, to wystarczy ją szczelnie z powrotem zamknąć.
  • Gotową szpachlę gipsową możemy od razu nakładać na ściany.
    W przypadku proszku musimy go wymieszać z wodą oraz czekać na połączenie się składników. Jest to około pół godziny czasu, który musimy dodatkowo wygospodarować.
  • Przeznaczona jest zarówno do ręcznego jak i maszynowego szpachlowania ścian i sufitów.
  • Jest nieznacznie droższa od tej w proszku, ale biorąc pod uwagę czas, jaki można zaoszczędzić przy samodzielnym mieszaniu każdej porcji, może przełożyć się to na realne oszczędności.

Jednak niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, uzyskamy gładkie i delikatne ściany.