Gogle ochronne i ich rodzaje

Gogle ochronne i ich rodzaje

Gogle ochronne to jedne z częściej kupowanych produktów z zakresu ochrony BHP. Odpowiednia ochrona zdrowia i życia to bowiem kwestia bardzo istotna, jak również regulowana często przez odpowiednie przepisy. Oczy i twarz to te części ciała, które chronione są niezwykle starannie, często bowiem przy wykonywaniu wielu czynności są najbardziej narażone.

Rodzaje gogli ochronnych

Gogle ochronne to bardzo wiele różnorodnych produktów, które zapewniają odpowiednią ochronę dla każdego. Różnią się często nie tylko ich wyglądem, ale także materiałami z jakich są wykonane. Najczęściej wybierane są te wykonane z materiałów lekkich i łatwych do pielęgnacji. Zapewniają one odpowiednią widoczność, jednakże są bardzo odporne na uszkodzenia i tym samym zapewniają nie tylko dobrą ochronę, ale również trwałość ich stosowania. Takie gogle bardzo często wykorzystuje się na przykład w budownictwie, gdzie pracownicy narażeni są na pył i kurz, który podczas wykonywania prac remontowych jest normalnością. Mogą one obejmować także okolice oczu, chroniąc znacznie lepiej przed wpływem zanieczyszczeń.

Rodzaje gogli ochronnych

Gogle specjalnego przeznaczenia

Produkty BHP to także gogle specjalnego przeznaczenia. Stosuje się je na przykład w hutnictwie i podobnych branżach, gdzie oczy narażone są nie tylko na różnego rodzaju pyły ale również na zbyt ostre światło czy wysokie temperatury. Wówczas gogle wykonuje się często z odmiennych materiałów, jak na przykład właściwie dobrane metale czy szkło. Oczywiście powinny być one dopasowane zawsze do zakresu wykonywanych prac, co daje gwarancję odpowiedniej ochrony.