Jak dopasować modne lampiony do aranżacji salonu?

Lampiony do salonu to akcesoria dekoracyjne cieszące się dużą popularnością. Dzięki umieszczanym w nich świecom, możliwe jest stworzenie w mieszkaniu wyjątkowej atmosfery. Ze względu na duże zainteresowanie produktami, bez problemu odnaleźć można świeczniki w różnych stylach, które doskonale dopasują się do modnych wnętrz. Jak dobrać dekoracje, które podkreślą charakter salonów w najmodniejszych stylach wnętrzarskich?

Ozdoby w aktualnych trendach aranżacyjnych

Lampiony świeczniki to akcesoria, które coraz częściej pojawiają się w modnych aranżacjach. To doskonały wybór do salonu w stylu:

  • skandynawskim
  • boho i rustykalnym
  • glamour i retro.

Dzięki ogromnym możliwościom wyboru, odnaleźć można również egzemplarze, które dopasują się do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych i loftowych. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrany świecznik okazał się odpowiednio dopasowany?

Charakterystyka stylów wnętrzarskich

Świeczniki do salonu powinny swoim wyglądem podkreślać aspekty aranżacji charakterystyczne dla danego stylu. W pomieszczeniach skandynawskich, boho i rustykalnych ogromną wagę przywiązuje się do wykorzystania materiałów pochodzenia naturalnego. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim modele drewniane i wiklinowe. W aranżacjach boho warto ponadto umieścić ozdobny lampion z etnicznymi wzorami.

Doskonałym rozwiązaniem będą modele nawiązujące do kultury Wschodu. Konwencja rustykalna, która cieszy się rosnącą popularnością, stawia na rozwiązania kojarzące się z dawnymi wiejskimi chatami. Oprócz modeli z elementami wikliny, warto postawić tutaj na świeczniki ceramiczne. Poszukując ozdób do pomieszczenia w stylu glamour lub retro warto zdecydować się na metalowe, błyszczące akcesoria.

Zdobione dekoracje podkreślą luksusowy charakter wnętrz. Świeczniki dopasowane do aranżacji z pewnością okażą się korzystnym zakupem.

Więcej na www Tutumi