Jak wyposażyć łazienkę, aby zyskać kilka cennych minut dla siebie w ciągu doby?

Coraz szybszy tryb życia sprawia, że mamy mało czasu dla siebie. Również związana z tym mała już ilość snu sprawia, że szukamy możliwości usprawnienia codziennych obowiązków w celu uzyskania choćby kilku dodatkowych minut, aby odpocząć. Rozglądamy się więc za rozwiązaniami, które pomogą nam maksymalnie przyspieszyć lub skrócić czas rutynowych czynności. 

Oszczędność czasu – gdzie jej szukać?

Przeważnie, gdy myślimy o wyposażeniu, które wyręczy lub wspomoże nas w codziennych czynnościach, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to sprzęty kuchenne. Zapominamy jednak o drugiej przestrzeni, która zabiera nam mnóstwo czasu – łazience. Jeśli w mieszkaniu jest mniej niż jedno takie pomieszczenie na osobę, a zazwyczaj tak, zawsze w kluczowych momentach dnia będzie toczyć się wyścig, kto pierwszy z niej skorzysta. 

Czego potrzeba w łazience, by usprawnić codzienne czynności?

Jednym z prostych sposobów, aby uczynić łazienkę bardziej funkcjonalną, jest umywalka podwójna. Dwa stanowiska, to dwa razy więcej miejsca na dla domowników, na przykład podczas porannych przygotowań do wyjścia z domu. Dzięki temu rozwiązaniu nikt nie będzie już musiał wstawać wcześniej, by zająć swoją kolej. Umywalki podwójne to także możliwość podzielenia przestrzeni, na przykład na damską i męską, co ułatwi utrzymanie porządku i odnajdowanie rzeczy. Takie rozwiązanie gwarantuje więc kilka dodatkowych minut dla Ciebie w ciągu dnia, na przykład na dłuższy odpoczynek.