Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Decydując się na zakup mieszkania musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór rynku, na którym będziemy szukali nieruchomości. Czym wyróżnia się rynek pierwotny, a czym wtórny?

Nowe mieszkania

Mieszkania na sprzedaż w nowych blokach we Wrocławiu to przede wszystkim nowe rozwiązania, które sprawiają, że mieszkania są funkcjonalne i przemyślane.

Jednym z najważniejszych elementów, które mają wpływ na komfort użytkowania mieszkania jest jego rozkład. Nowe mieszkania mają często większe metraże, na których mieszczą się mieszkania M3 czy M4. Znaczy to, że pomieszczenia są większe i bardziej przestronne. W pokojach jest więcej przestrzeni do zagospodarowania.

Kolejnym elementem jest balkon. Nowe mieszkania bardzo często mają duże, ustawne balkony, które można wykorzystać nie tylko na suszenie prania, przechowywanie rowerów, czy innych rzeczy, które nie mają swojego miejsca w mieszkaniu. Nowe mieszkania bardzo często mają balkony, które są duże i eleganckie. Jest to świetna przestrzeń, którą można dodatkowo wykorzystać. Zrobienie cichego kącika, w którym można napić się kawy, czy posiedzieć wieczorem z przyjaciółmi przy lampce wina to duża atrakcja.

Mieszkania z rynku wtórnego

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego mają przeważnie cenę dużo niższą niż mieszkania nowe. Jest to bardzo ważny argument dla osób, które posiłkują się kredytem hipotecznym przy zakupie nieruchomości.

Bardzo często to nie klient podejmuje decyzję, jakiego metrażu mieszkania będzie poszukiwał, lecz wpływa na to zdolność kredytowa, jaką ustali bank. W takiej sytuacji każdy metr mieszkania ma ogromne znaczenie.

Mieszkania z rynku wtórnego bardzo często są po remontach. Są to remonty różnej jakości, ale jest to dobre rozwiązanie na start. Nowe mieszkania zawsze trzeba wykończyć, by móc się do niego wprowadzić. Mieszkanie z rynku wtórnego można pomalować, odświeżyć i powoli zbierać fundusze na remont.

Wybór mieszkania bardzo często podyktowany jest dostępnymi funduszami. Trzeba dokładnie przemyśleć swoje zdolności kredytowe, gdyż kredyt hipoteczny na wiele lat obciąży budżet domowy.