Jakie płytki do garażu?

Garaż to niezwykle szczególne miejsce w każdym domu. Nie tylko nie jest przestrzenią typowo mieszkalną, co wręcz pełni funkcje przechowywania maszyny, która generuje ogromne ilości ciężkich do usunięcia zabrudzeń. Powoduje to, że używane w garażu podłogowe płytki ceramiczne, muszą charakteryzować się naprawdę dobrze dobranymi do takich warunków cechami. Jakie to jednak powinny być cechy?

Odporność na uszkodzenia

Najważniejszą sprawą podczas dobierania płytek do garażu, jest określenie tego, jak bardzo będą one odporne na uszkodzenia. A to zagrożenie jest naprawdę poważne. Przede wszystkim działać na nie będzie bardzo duży nacisk, ponieważ stać będzie na nich ważący ponad tonę pojazd. Nie można również zapominać, że samochód na oponach dostarczać będzie do garażu dużo piasku, a także soli, co może doprowadzać płytki podłogowe do zniszczenia.

Łatwość czyszczenia

Samochód to maszyna, która generuje ogromne ilości zabrudzenia. Nie tylko tego, który dostarcza na kołach, lecz również poprzez wyciekanie najróżniejszych płynów. W przypadku zastosowania tradycyjnej płytki, usuwanie takich zabrudzeń byłoby albo bardzo trudne, albo zupełnie niemożliwe, co wiązałoby się z koniecznością częstego ich wymieniania na nowe.

Bezpieczeństwo płytek

Płytki ceramiczne używane w garażu muszą charakteryzować się jeszcze jedną, niezwykle ważną cechą, czyli zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo. Wynikać ono może z najróżniejszych cech. Co ciekawe, liczy się w tym wypadku również sam rozmiar płytek. Przykładowo poleca się, aby były one podłużne i położone w tym samym kierunku, co wyjeżdżający samochód. Przykładowo płytki 60×120 zapewnią stabilny i bezproblemowy wjazd do garażu. Dobrze także by było, aby taka płytka 60×120 (Home 100) wyposażona była dodatkowo w powłokę antypoślizgową, co przyda się szczególnie w czasie zimy.