Jakie rękawice robocze wybrać?

rękawice robocze

Każdy pracownik fizyczny, który pracuje w ciężkich i trudnych, warunkach powinien chronić ręce. Dobrze jest mieć zatem rękawice robocze, w których będzie można swobodnie i bezpiecznie wykonywać pracę. Co ważne takie rękawice można wkładać niezależnie od pory roku.

Jakie rękawice robocze wybrać?

Dobrze jest wybrać takie rękawice, które będą przede wszystkim dobrze dopasowane rozmiarem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie można wykonywać swobodnie wszystkie ruchy. Przed wyborem ostatecznym rękawic roboczych trzeba zwrócić uwagę także na:

  • grubość materiału,
  • bezpieczeństwo,
  • długość,
  • konstrukcję,

Ważne jest też ich przeznaczenie, gdyż inne rękawice będą wybierane do prac związanych z czynnikami chemicznymi czy czynnikami mechanicznymi. Można również wybrać rękawice robocze jednopalcowe, trzypalcowe, czy pięciopalcowe.

rękawice robocze

W jakich miejscach należy używać rękawic roboczych?

Przede wszystkim w takich, gdzie jesteśmy na działanie różnych szkodliwych czynników chemicznych lub biologicznych. Warto jednak pamiętać, że z rękawice robocze używa się także do zwykłych prac działkowych i ogrodowych. Również są one często używane przy różnych czynnościach wykonywanych na statkach i kutrach rybackich, dzięki czemu rybacy mają chronione ręce. Należy też pamiętać, że takie rękawice można swobodnie używać w magazynach sklepowych, gdzie jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zadrapania i wypadki.

Rękawice robocze można kupić w sklepie z artykułami bhp BHP-Gabi oraz w różnych marketach budowlanych, w których są sprzedawane ubrania robocze. Wówczas można także od razu kupić cały roboczy strój.