Kąpiel pod deszczownicą

W ostatnich latach można obserwować rosnącą popularność kabin prysznicowych. Wynika to z faktu, że kąpiel pod prysznicem zajmuje zdecydowanie mniej czasu, a deszczownica sprawia, że może być równie komfortowa.

Wygoda kąpieli

Jest to element, który gwarantuje wygodę oraz niezapomniane doznania podczas kąpieli w kroplach deszczu. Deszczownice prysznicowe przeznaczone są dla osób, które szukają dobrego sposobu, żeby się zrelaksować i odpocząć po całym dniu pracy. Dużą zaletą tych urządzeń jest także elegancki wygląd, dzięki czemu pasują doskonale do łazienek wykończonych w stylu nowoczesnym. Najczęściej mocuje się ją na suficie kabiny prysznicowej, ale może być też zamontowana przy ścianie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że deszczownice łazienkowe można zakupić oddzielnie, ale muszą być wtedy dopasowane do kabiny. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup od razu kabiny prysznicowej wyposażonej w deszczownicę. Na uwagę zasługują także dysze z podświetleniem ledowym, które coraz częściej można spotkać na rynku.

Zalety deszczownic

Jedną z największych zalet deszczownic jest oszczędność wody – https://lazienka-rea.com.pl/lazienkowe-natryski-prysznicowe/sluchawki-deszczownice-prysznicowe.html. Spadające krople jedynie wydają się obfite, a w rzeczywistości są lekkie i spiętrzone. Taką formę nadaje im perlator napowietrzający strumień wody, który jest innowacyjnym urządzeniem. Nowoczesne kabiny prysznicowe posiadają górną dyszę, która działa jako deszczownica. Niestety jest to drogie rozwiązanie, które często przekracza budżet zainteresowanych osób. Dlatego ciekawą alternatywą jest panel prysznicowy, który posiada takie udogodnienie. Nie trzeba również wymieniać całego zestawu natryskowego, ponieważ deszczownica może być zainstalowana dokładnie w tym samym miejscu co standardowa słuchawka. Należy jednak pamiętać, że sama deszczownica może nie być wystarczająca, dlatego warto też zakupić klasyczny wąż z odpowiednią głowicą, który będzie przydatny między innymi do mycia brodzika.