Kątowniki – do czego są stosowane?

Jak sama nazwa wskazuje, kątownik jest przedmiotem, który ma w sobie kąt prosty. Zazwyczaj są one wykonywane z metalu i mogą mieć różne kształty, w zależności od przeznaczenia.

Kątowniki do łączenia drewna
Kątowniki do łączenia drewna zazwyczaj są niewielkie, chociaż zdarzają się także większe, przeznaczone do łączeń na przykład na dachach. Kątowniki do drewna może służyć do łączenia elementów drewnianych z innymi materiałami. Może być wykorzystany do połączenia drewnianego słupa z betonowym podłożem. Kątowniki do drewna mogą być wykonane ze stali, aluminium lub innych materiałów, w zależności od przeznaczenia. Są one charakterystyczne, mają wywiercone już fabrycznie otwory, które pomagają w umieszczeniu wkrętów w odpowiednim miejscu.
Kątowniki stalowe budowlane
Kątowniki wykonane ze stali są często przeznaczone do wykorzystywania w budownictwie, ale także w konstrukcji maszyn. Kątownik stalowy może być użyty to wykonania prac wokół drzwi, czy też na rogu budynków. Nie tylko wzmacniają, ale też umożliwiają zachowanie idealnego kąta prostego. Kątowniki ze stali są często też używane na schodach. W tym wypadku często mają one antypoślizgowe tłoczenia. Umieszcza się je z myślą o deszczu i zimie, kiedy to powierzchnia schodów może być bardzo śliska.

Gdzie kupić kątowniki ze stali i inne?
Kątowniki stalowe i inne można zakupić w hurtowniach oraz sklepach budowlanych. W tych miejscach jest szeroki wybór kątowników zarówno do drewna, jak i tych przeznaczonych do wykorzystywania w pracach budowlanych.