Lampy do ogrodu – jak wybrać te najlepsze?

By móc zastosować potencjał tarasu również po zmierzchu, należałoby przemyśleć o dobrym oświetleniu. Niezależnie od tego czy taras jest kryty, lub nie, oprawy oświetleniowe można umieścić na ścianach tarasu. Wielkość, na jakiej zostanie umieszczone oświetlenie, nie powinna być natomiast przypadkowa. Punktem odniesienia może być wysoka krawędź drzwi balkonowych – kiedy strumień oświetlenia jest przesunięty w dół. Jeżeli strumień oświetlenia będzie sprowadzony do góry, światło lepiej umieścić niżej np. w miejscach rozdziału okien.

Lampy do ogrodu

Lampy do ogrodu robione są w postaci kinkietów, słupków różnej wielkości, jako reflektory o dużym strumieniu oraz jako lampy naziemne. Instalowanie lamp ogrodowych należy powierzyć elektrykowi, jaki dobrze podłączy instalację elektryczną. Wielką sławą w ogrodach cieszą się lampy do ogrodu montowane w stylowych szklanych kulkach, stanowiące wspaniałą dekoracją nie jedynie w innowacyjnych, lecz i również standardowych aranżacjach. Wielokrotnie montuje się je montując do ziemi wzdłuż wyznaczonej ulicy czy także instalując przy altanie ogrodowej. 

Jakie normy technologiczne winno realizować światło zewnętrzne?

Bez względu na to, czy montujesz lampy do ogrodu, w celu praktycznym, lub także tylko estetycznym, niezwykle istotne jest, by spełniały one normy technologiczne. Odpowiednio, gdybyś światło własnego ogrodu zaplanował już na poziomie wszechstronnego projektu ogrodu. Istotne jest dobre ustawienie oraz schowanie mało atrakcyjnych kabli. Taką pracę odpowiednio powierzyć dobrej firmie. Światło zewnętrzne winno być niskonapięciowe – 24 czy 12V co znaczy konieczność podłączenia przetwornika.