Lampy wiszące jako niezwykle modne rozwiązanie w nowoczesnym wnętrzu

lampy wiszące

Podczas wybierania interesujących dodatków do wnętrza domu lub mieszkania, łatwo jest zapomnieć o tym, że również rodzaj lampy niesamowicie mocno wpływa na wygląd pokoju. Warto przemyśleć tę kwestię i dobrać oświetlenie, które będzie najlepiej pasować do stylu wnętrza, w którym ma służyć. Kiedy wybierać lampy wiszące?

Nowoczesny salon i sypialnia

Urządzając salon lub sypialnię według najnowszych trendów najczęściej stawia się na wnętrza jasne, przestronne, pełne naturalnych dodatków. Drewniane meble, liczne poduszki oraz puchate dywany sprawiają, że wnętrze jest przytulne i prezentuje się atrakcyjnie dla oka. Do tak urządzonego pokoju zdecydowanie nie będzie pasował już modny niegdyś płaski klosz sufitowy. Teraz najlepszym wyborem są lampy wiszące, które rzucają się w oczy, równocześnie dobrze komponując się z resztą wystroju. Do zalet takich lamp zaliczyć można:

  • mają ciekawy wygląd
  • często wyróżnia je interesujący design
  • pozwalają na praktyczny sposób oświetlenia pomieszczenia
  • zajmują niewiele miejsca
  • są nowoczesne
  • równocześnie są niezwykle klasyczne i ponadczasowe

Szczególnie niektóre style aranżacji mieszkania najbardziej będą wymagać zamontowania lamp wiszących (https://mlamp.pl/pl/menu/lampy-wiszace-154). Jakie to są style?

Styl boho i styl loftowy – czyli gdzie wiszące lampy grają pierwsze skrzypce

Styl boho cechuje się doborem drewnianych mebli, dużej ilości miękkich poduszek i futerek, drewnianych, rustykalnych ozdób i obecnością ciepłych źródeł światła. Ten styl dotyczy wnętrz jasnych, przytulnych, łącząc w sobie nutę wiejskich klimatów z hippisowskim luzem. Do takiego salonu lub sypialni najbardziej sprawdzą się lampy wiszące mające elementy witrażowe oraz zawierające takie materiały jak len czy bawełna. Tutaj sprawdzą się lampy z pomponami, frędzlami, a także w starym stylu.

Do wnętrza urządzonego w klimacie loftowym najlepsze będą lampy wiszące mające elementy metalowe, szczególnie w kolorze czarnym lub białym. Mogą to być lampy w formie dużych żarówek zwisających na kablach. Jest to niezwykle modne rozwiązanie, które ubogaci każde wnętrze swoją oryginalnością i elegancją.