Najważniejsze cechy dobrej kabiny prysznicowej

kabina-prysznicowa-rea-quest

Nie da się ukryć, że kabiny prysznicowe w naszym kraju cieszą się zdecydowanie większą popularnością niż wanny. Pomimo jednak tak dużej przewagi, a także ogromnego wyboru w sklepach, nadal wiele osób nie ma zielonego pojęcia o tym, jakie są najważniejsze cechy takiej kabiny i jak się ją powinno wybierać.

Kabina prysznicowa powinna być wygodna

kabina-prysznicowa-rea-quest

Jedną z ważniejszych spraw, jeśli chodzi o wybieranie kabiny, jest wygoda jej użytkowania. Może się ona objawiać na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim kabina musi jednak być odpowiednio duża oraz mieć właściwy kształt, aby mycie się w niej było wygodne. Głównie poleca się tu prostokątne kabiny prysznicowe o wymiarze około 80×100 centymetrów. Taki kształt i wymiar powodują, że kabina prostokątna jest bardzo wygodna, przestronna, umożliwia swobodne obracanie się w niej, nie zahaczając o boki, a zarazem nie zajmuje zbyt wiele miejsca w łazience.

Kabina prysznicowa powinna być ładna

Kabina prysznicowa prostokątna, jak łatwo się zorientować po wejściu do łazienki, jest często jej dominującym elementem, który najsilniej przykuwa wzrok. Warto by więc zadbać o to, aby był to element ładny, estetyczny i poprawiający wygląd łazienki. Dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku model szklany. Na rynku głównie spotkać można wersje wykonane z tworzyw sztucznych, lecz nie tylko nie są one zbyt ładne, co dodatkowo nie są również zbyt trwałe. Szkło natomiast jest materiałem bardzo ładnym, estetycznym, a co ciekawe, również o wiele trwalszym i mocniejszym.

Kabina prysznicowa powinna być prosta w czyszczeniu

Na koniec pozostaje kwestia bardzo praktyczna, czyli łatwość w utrzymaniu danej kabiny w czystości. Również i w tym wypadku poleca się kabiny szklane. Co jednak ważne, nieposiadające brodzika. To bowiem brodzik jest najczęściej siedliskiem różnego rodzaju zabrudzeń, które bardzo trudno się myje i usuwa.