Ochronniki słuchu – nie trać zmysłów

Ochronniki słuchu - nie trać zmysłów

Patrząc w tabele, które opisują jak konkretny poziom hałasu może wpłynąć na życie człowieka można złapać się za głowę. Chociaż w naszym kraju mężni pracownicy ochoczo bagatelizują ochronę BHP, to warto posłuchać specjalistów anizeli domorosłych myślicieli.

W zależności od skali

Na początku trzeba zastanowić się nad tym w jakich warunkach wykonujemy swoją pracę. Oczywiście zwykle nikt nie zabroni ubrać na siebie ochronników słuchu, więc pracując stwierdzimy, że jest nam to potrzebne, to mamy do tego prawo. Chodzi jednak bardziej o sytuację w której hałas bywa dłuotrwały. Może to mieć bardzo negatywne skutki i prowadzić do tak zwanego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Indywidualne predyspozycje
źródło: bhp-gabi

Indywidualne predyspozycje

Jeśli nie pracujemy w biurze, a nasza praca nie polega na obsłudze klienta i denerwuje nas otaczający hałas – jak w przypadku pracy przy ulicy – wtedy warto zastosować ochronniki słuchu. Człowiek człowiekowi nigdy nie jest równy, dlatego może się okazać, że niewielki hałas będzie dla jednej osoby zupełnie neutralny w odbiorze, podczas gdy dla innej będzie problemem nie do zniesienia.

Zanim skonsultujemy się ze swoim przełożonym warto zastanowić się nad tym co można zrobić, żeby polepszyć swoje warunki pracy. Pracodawcy często nie zdają sobie sprawy w niektórych rzeczy i trzeba ich uświadomić. Ochronić słuch można poprzez wkładki douszne oraz nauszniki, wszystko zależy przede wszystkim od warunków, w jakich trzeba wykonywać swoje pracownicze obowiązki. Warto dbać o swoje zdrowie i unikać niezdrowych sytuacji i ich późniejszych konsekwencji.

Ochronniki słuchu - nie trać zmysłów
źródło: bhp-gabi