Odpowiednie lampy do kuchni

lampa-wiszaca

Lampy ledowe do kuchni są dobrym i korzystnym rozwiązaniem. Chociażby ze względów finansowych. Nie można jednak zapomnieć o tym, że oświetlenie musi zostać dobrane w sposób umiejętny. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że całe pomieszczenie zostanie dobrze doświetlone, a każdy punkt będzie doskonale widoczny.

Centralne oświetlenie na suficie

Może dla wielu osób okazać się to zaskoczeniem, ale są osoby, które uważają, że należy zrezygnować z lampy znajdującej się na suficie. Dlaczego? Ponieważ w niektórych miejscach może ona powodować pojawienie się niekorzystnych cieni, np. na blatach roboczych. Czy nie ma rozwiązania dla tej sytuacji? Oczywiście, że jest. Należy wybrać nie tylko sufitowe lampy ledowe do kuchni (dostępne pod tym linkiem). Razem z nimi należy wybrać punktowe lampy lub też dekoracyjne kinkiety. Wtedy nikt nie będzie musiał narzekać na obecność centralnych lamp, które w dużej mierze będą pełnić także funkcje dekoracyjne

Dobre lampy ledowe

Po części było już o tym wspomniane, ale warto go kontynuować. W kuchni można zastosować już różnego rodzaju lampy. Pierwsze to centralne lampy (np. plafony, lampy wiszące, panele LED) znajdujące się w kuchni. Inne rodzaje oświetlenia, jakie dedykowane są do tego pomieszczenia, to:

  • listwy LED do zamontowania pod spodem szafek kuchennych,
  • oświetlenie typu downlight, które świeci do dołu,
  • punktowe oświetlenie do zamontowania po bokach szafek kuchennych,
  • kinkiety dekoracyjne.

Dobierając oświetlenie do kuchni, należy spojrzeć na tego rodzaju lampy. Nie może być ich za dużo, ponieważ część może okazać się niepotrzebna. Należy jednak doświetlić każdy kąt pomieszczenia kuchennego.