Oświetlenie do garderoby – jakie powinno być?

oświetlenie do garderoby

Coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby stworzyć osobne pomieszczenia, gdzie znajdować się będzie garderoba. Pozwalają na to m.in. duże domy jednorodzinne, apartamenty. To dobre posunięcie, które umożliwia zachowanie porządku w ubraniach – zarówno, jeżeli chodzi o mężczyzn, jak również pani. Nie można jednak zapomnieć o tym, że garderoba nie tylko powinna być pojemna, ale również dobrze oświetlona.

Ważne parametry

Dobierając oświetlenie do garderoby, nie można zapomnieć o tym, że pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Na tej liście znaleźć można:

  • wielkość pomieszczenia,
  • dostęp do światła dziennego,
  • możliwość podłączenia dodatkowych źródeł światła

Wiele pomieszczeń służących za garderobę, nie ma dostępu do okien, więc tym bardziej należy postarać się o odpowiedni rodzaj oświetlenia. Dzięki temu będzie można podnieść swój komfort i wygodę, podczas korzystania z tego rodzaju pomieszczenia.

Lampy sufitowe

Oglądając oświetlenie do garderoby, nikt nie powinien pominąć lamp, jakie zwyczajowo umieszcza się pod sufitem. Dlaczego? Ponieważ w każdym pomieszczeniu tego rodzaju lampy pełnią funkcję centralnego źródła światła. Chyba nie ma takich miejsc, gdzie takiego rodzaju oświetlenia się nie umieszcza. Jakie lampy sprawdzą się najlepiej pod sufitem, jeżeli chodzi o garderobę? W tym przypadku ma się do czynienia z pełną dowolnością. Ciekawą propozycję stanowią plafony, które można dopasować do każdej aranżacji wnętrz. Aczkolwiek, równie ciekawą propozycję stanowią także ogromne żyrandole.