Płytki cegłopodobne to prosty sposób na wprowadzenie jej do wnętrz

Na rynku czeka bogaty asortyment materiałów wykończeniowych, które mogą posłużyć do ozdobienia ścian. Jednym z hitów jest surowa cegła w klimacie loft. Co wybrać, by osiągnąć realistyczny efekt ceglanego muru?

Przy urządzaniu wnętrza warto wybrać jego motyw przewodni. Do przestrzeni w stylu industrialnym, które stylizowane są na lofty, ale również do pokojów w stylu skandynawskim i rustykalnym świetnie pasuje surowa lub malowana na biało cegła.

Cegłopodobne płytki gipsowe – perfekcyjna imitacja

Efekt ceglanej ściany można osiągnąć na różne sposoby. W sklepach dostępne są między innymi tapety z motywem cegieł, a także kasetony o tym wzorze. Jednak najbardziej realistyczny rezultat dają płytki cegłopodobne, które powstają z gipsu i wykańczane są wieloma kolorami – od klasycznej cegły, przez beż i szarość, a skończywszy na bieli.

Takie płytki gipsowe są oryginalnym pomysłem na to, aby do wnętrz przemycić niebanalny akcent. Miłośnicy ceglanych dekoracji nie muszą więc decydować się na zwykłą cegłę lub kłopotliwe kucie tynków – cegłopodobne płytki nie tylko wyglądają efektownie, ale również są bardzo proste w układaniu.

Płytki imitujące cegłę z fugą – szybki i łatwy montaż

Przy montażu płytek gipsowych imitujących cegłę często pojawia się problem wykonania pomiędzy nimi dopasowanej kolorystycznie fugi. Niestety, niewłaściwie wykonana może zniweczyć cały efekt.

Teraz jednak nie trzeba obawiać się samodzielnego „murowania”, ponieważ w sprzedaży dostępne są także płytki z wykonaną już fugą. Każda płytka cegłopodobna posiada wtedy już fugę dookoła, dzięki czemu nie trzeba trzymać się dokładnie odległości – wystarczy tylko układać jedną płytkę koło drugiej, żeby uzyskać idealny rezultat. Producenci dostarczają też gotowe elementy narożne, dlatego także narożniki ścian nie są wtedy żadnym problemem.