Projekty domów parterowych do 120m2 z funkcjonalnym wnętrzem. Mają po 2 łazienki, garderoby, a nawet pralnie!

Mały dom parterowy o metrażu wynoszącym do 120m2 wcale nie musi być ciasny. Dzięki optymalnie rozplanowanym przestrzeniom nawet taki projekt może zagwarantować maksymalny komfort i funkcjonalność dla rodziny 2 + 2, a nawet 2 + 3.

Domy parterowe cieszą się dzisiaj rosnącym powodzeniem. Największym zainteresowaniem wyróżniają się projekty domów parterowych do 120m2, które umiejętnie łączą w sobie niskie ceny budowy, dużą przestrzeń do dyspozycji, a także wysoką wygodę korzystania z budynku bez schodów.

Małe, ale funkcjonalne wnętrza

Nawet dom parterowy 120m2, a także jeszcze mniejsze metraże mogą zaoferować dostęp do szerokiej gamy pomieszczeń spełniających wymogi całej rodziny. Takie projekty najczęściej posiadają salon z jadalnią oraz kuchnią lub aneksem kuchennym, 3 sypialnie, 2 łazienki (także z osobnym WC), wiatrołap i korytarze.

Dodatkowo, projekt domu może obejmować:

  • pomieszczenie gospodarcze – zwykle umieszczane przy przejściu z garażu do części mieszkalnej
  • garderobę – służy jako szafa do przechowywania odzieży, obuwia, sprzętów
  • pralnię – stanowi osobne pomieszczenie przeznaczone do ustawienia pralki, suszarki na ubrania
  • spiżarnię – znajdujące się przy kuchni pomieszczenie na żywność i inne przedmioty

Inwestorzy często decydują się także na projekt domu parterowego do 120m2 zawierający garaż w bryle budynku oraz zadaszony taras.

Gotowe projekty domów parterowych dostępne od ręki

Aktualnie projekty funkcjonalnych domów parterowych można kupić także od ręki. Do wyboru są setki propozycji, dzięki czemu dobór najlepszego planu nie wymaga korzystania z droższych usług architekta.

Ceny gotowych projektów domów parterowych o metrażu do 120m2 wynoszą najczęściej od 2,5 tysiąca do 3 tysięcy złotych. Kompletną dokumentację można otrzymać w przeciągu paru dni od zakupu.