Różnorodność rolet typu dzień noc

Choć większość klientów rozważając zakup rolet jest praktycznie od razu przekonanych, że chcą zamontować u siebie rolety dzień noc, to nawet w obrębie tego wyboru, musimy się jeszcze zdecydować na jedną z wielu opcji.

Różnorodność rolet typu dzień noc

mini roleta dzień noc w czerniSamo pojęcie dzień noc to jedynie element charakteryzujący specyficzną, opartą o pasy materiału o różnej przepuszczalności światła, konstrukcję rolety. Choć najczęściej wybierane są chyba stosunkowo najbardziej eleganckie rolety typu dzień i noc wykorzystujące kasetę, to nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Owszem, dzięki kasecie możemy liczyć na wyższą trwałość, choćby ze względu na mechaniczną ochronę mechanizmu rolety, a także większą izolację od kurzu, warto jednak przynajmniej zapoznać się z alternatywnymi rozwiązaniami. Możemy choćby zrezygnować z kasety. Pierwszą z zalet takiego wyboru będzie zapewne jakiś poziom ograniczenia kosztów, gdyż w większości przypadków musimy liczyć się z jakąś dopłatą za kasetę. Bardziej istotną dla niektórych osób cechą będzie jednak wpływ na ostateczny wygląd rolet. Jeżeli bowiem do naszego pomieszczenia wybraliśmy roletę w bardzo żywych kolorach, która ma wprowadzić świeży i radosny akcent do naszego wnętrza, to czemu mielibyśmy chować tę część rolety, która normalnie ukryta jest w kasecie? Niech ona również pozytywnie wpływa na wygląd pomieszczenia.

Moda na mini

roleta dzień noc w kolorze zielonymCzasem widujemy w marketach tak zwane mini roletki do samodzielnego montażu. Jest to chyba najtańszy możliwy rodzaj rolet, a tym samym jest powszechnie wybierany, gdy cena ma dla nas szczególne znaczenie. Rolety dzień i noc w wariancie mini również są dostępne i choć zapewne nie spotkamy ich w gotowym wariancie na sklepowej półce, to bez problemu możemy takie zamówić. Jedną z korzyści takiego wyboru będzie bardzo prosty, szybki i bezinwazyjny montaż w ramie naszego okna. Jest to jednocześnie ten typ rolety, który stosunkowo najmniej rzuca się w oczy, a zatem – jeśli roleta na przede wszystkim pełnić funkcję praktyczne, a nie dekoracyjne, to wariant mini może być świetnym wyborem.

Tutaj sprawdzisz ceny rolet dzień noc.