Rozwiązanie pełne zalet

Okazuje się, że nawet przy niezbyt szerokim gruncie do dyspozycji można wznieść dom na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym. Oczywiście odbędzie się to w mniejszym czy większym stopniu na powierzchni ogrodu, ale nadal można cieszyć się piękną zielenią wokół domu.

Dlaczego warto wybrać projekt domu na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym?

Wielu inwestorów decyduje się na dom z garażem dwustanowiskowym na wąską działkę. Do wyboru jest wiele gotowych projektów domów, które uwzględniają właśnie takie rozwiązanie. Można zdecydować się na garaż usytuowany tuż obok budynku lub wkomponowany w jego bryłę. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji oraz dostępnej powierzchni i uwarunkowań działki. Za wybraniem garażu dwustanowiskowego przemawia wiele zalet:

• idealnie sprawdza się w przypadku wąskiej czy nietypowej działki;
• zaoszczędzona przestrzeń może zostać wykorzystana na zaaranżowanie ogrodu czy nawet niewielkiego placu zabaw;
• zespolenie garażu z domem przekłada się na niższe koszty budowy;
• jest to rozwiązanie praktyczne i wygodne, a do tego funkcjonalne;
• z garażu można bezpośrednio przejść do części mieszkalnej, co zapewnia komfort użytkowania.

Garaże dwustanowiskowe mogą mieć dach o różnych kształcie. Przebierać można w płaskich, dwuspadowych, czterospadowych, z różnym kątem nachylenia. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że każdy inwestor znajdzie dla siebie najbardziej optymalne rozwiązanie, które będzie dopasowane do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub lokalnych warunków zabudowy. Taki duży garaż może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Niekoniecznie musi stać w nim samochód. Sprawdzi się w roli domowego warsztatu, dodatkowego pomieszczenia magazynowego, składziku na sprzęty i urządzenia ogrodowe. Możliwości jest wiele, a inwestor ma pełną dowolność co do sposobu wykorzystania dostępnej przestrzeni.