Salon, który jest prawdziwą ozdobą mieszkania

Salon to miejsce najważniejsze w naszym domu. Warto zadbać, by wyglądał elegancko i niebanalnie. Jak zaaranżować ściany, by były prawdziwą ozdobą pokoju dziennego?

Stworzyć klimat

Salon jest miejscem, do którego zapraszamy gości warto więc zadbać o to, by był miejscem, które świadczy o naszym mieszkaniu jak najlepiej. Elegancki wystrój, ciekawe rozwiązania oraz piękne meble sprawią, że przebywanie w pokoju dziennym będzie prawdziwą przyjemnością.

W pierwszej kolejności warto zadbać o ściany. To właśnie dzięki nim nasz pokój zyskuje niebanalny charakter klub wprost przeciwnie, jest nudny i przewidywalny.

Farba strukturalna to rozwiązanie, które pozwoli na ścianie mieć beton, trawertyn, brokat czy wapień – zobacz. Farby strukturalne wzory pozwolą na stworzenie fal, łuków czy przetarć, które przykuwają wzrok.

Dzięki użyciu tynków strukturalnych remont stanie się łatwiejszy. Dlaczego? Farba strukturalna jest w stanie zatuszować niewielkie niedoskonałości na ścianie. Pęknięcia czy nierówności zostaną ukryte pod wzorami, które powstaną.

Którą ścianę wybrać?

Tynk strukturalny jest tak charakterystyczny, że nie może zdobić wszystkich ścian salonu. Trzeba zdecydować się na wybranie jednej ściany, tej która jest najlepiej widoczna.

Farbę można położyć na ścianie, na której znajduje się telewizor, komoda czy sofa. Trzeba jednak zadbać, by była to ściana duża, a mebel znajdujący się na niej nie zasłaniał całej powierzchni.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które sprawdza się w dużych salonach jest pomalowanie wyłącznie części ściany farbą strukturalną. Warto pokusić się o nowatorskie pomysły i stworzyć ze ściany z tynkiem strukturalnym obraz wydzielony przy pomocy dekoracyjnych listewek lub pomalować wyłącznie dolną lub górną część ściany.

Osoby, które wolą pozostawić ściany nietknięte zainteresuje rozwiązanie jakim jest pomalowanie sufitu. Farba strukturalna na sufit wprowadzi do mieszkania nietypowe rozwiązanie.