Szara farba tablicowa dla małego artysty

Każdy, kto ma małe dzieci, prędzej czy później zobaczy na ścianie ich pokoiku rysunki, które maluch z dumą zaprezentuje najbliższym , nie zdając sobie sprawy z faktu, że właśnie zniszczył pokój, więc nie rozumie gniewu rodziców.

 

Farba tablicowa- doskonały pomysł

Aby uniknąć kłopotliwej sytuacji i nie zabić w dziecku pasji twórczej, najlepiej pomalować ścianę, przynajmniej jedną, w jego pokoju farbą tablicową. Tego typu farby dostępne są w marketach budowlanych (np. https://budujmy.eu/pl/products/primacol-farba-do-tablic-kolor-szary-0-75-l-1616.html) Można na niej pisać i malować kolorową kredą i bez problemu zetrzeć rysunki gąbką lub ściereczką, tak jak czyści się tablice w szkole. Jeśli wytłumaczymy dziecku, że właśnie na tej ścianie może bezkarnie rysować i podarujemy mu kolorową kredę, maluch będzie szczęśliwy, a rodzice spokojni, że inne pomieszczenia nie zostaną ozdobione przez małego artystę. Farbę można dostać w kilku kolorach, na przykład zielonym, czarnym, szarym, niebieskim.

Zrobiony na szaro

Do pokoju dziecięcego najbardziej odpowiednia jest szara farba tablicowa. Kolor szary doskonale komponuje się z wieloma barwami, więc łatwo będzie stworzyć ciekawą aranżację pomieszczenia. Pokój dziecięcy pomalowany cały szarą farba tablicową raczej nie wygląda dobrze, ale połączenie szarości z wesołymi kolorami, które wybierze dziecko, to świetny pomysł. Jeśli wcześniej pod farbę tablicową zostanie położona farba magnetyczna, na ścianie będzie można wieszać kolorowe magnesy i przyczepiać zdjęcia lub rysunki wykonane na papierze. W ten sposób można stworzyć dziecku doskonałą przestrzeń. do rozwijania jego talentów