Trzewiki robocze – jak wybrać najlepsze?

trzewiki robocze

Odpowiednio dobrane trzewiki robocze są ważnym elementem właściwego stroju podczas pracy. Ich głównym zadaniem jest ochrona stóp przed uszkodzeniami, dlatego posiadają odpowiednie zabezpieczenia, takie jak stalowe podnoski. Oczywiści wybór właściwego modelu często uzależniony jest przede wszystkim rodzaju wykonywanych prac.

Krótkie czy długie?

trzewiki robocze

Trzewiki robocze dostępne są w wielu modelach, najprostszy podział obejmuje podział na krótkie i długie. Długie trzewiki robocze zazwyczaj wykorzystywane są w tych zawodach, gdzie równie ważna jest właściwa stabilizacja stóp. Krótsze modele doskonale sprawdzają die w miejscach takich jak na przykład magazyn. Pozwalają na bezproblemowe wykonywanie swoich obowiązków i jednocześnie zapewniają komfort chodzenia. Aby jednak trzewiki robocze spełniały swoje przeznaczenie jak najlepiej, ważne jest, aby były wykonane z odpowiednich materiałów.

Oferta trzewików roboczych, dostępna jest na: https://www.bhp-gabi.pl/k13,buty-robocze-trzewiki.html

Z czego wykonuje się trzewiki robocze

Trzewiki robocze w znacznej większości produkuje się z naturalnych skór. Co więcej, jest to specjalny rodzaj skóry, uzyskiwanej z grzbietu, ze względu na jej bardzo dużą wytrzymałość. Obecnie na rynku można znaleźć również nieco inne modele, ze wstawkami z materiałów, przeznaczone na letnie dni lub do prac, które nie narażają stóp tak bardzo na uszkodzenia. Bez względu jednak na model wybranego obuwia ważne jest to, aby trzewiki robocze posiadały wzmocnienia w przedniej części cholewki i odpowiednią podeszwę. Podeszwa musi być odporna na działanie wielu substancji, takich jak olej, dzięki czemu zapewnia stabilność i pewność chodu w każdej sytuacji.