Umywalki wolnostojące – o czym należy pamiętać?

Łazienka jest miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu, jej ważnym elementem jest umywalka, przy której można się szybko odświeżyć i umyć ręce.  Wybór odpowiedniej umywalki bywa trudny, jest to inwestycja na lata, dlatego powinna być dobrze przemyślana.

Zalety umywalek wolnostojących

Umywalka wolnostojąca to efektowne, praktyczne i bardzo dobre rozwiązanie, może być ona umieszczona w dowolnym miejscu łazienki. Umywalki wolnostojące mogą przyjmować nowoczesne, fantazyjne i geometryczne wzory, jak również uniwersalne, klasyczne i stylizowane na vintage. Można je ustawić na środku łazienki albo przy ścianie w komplecie z wolnostojącą baterią. Umywalki wolnostojące są wykorzystywane często w projektach nowoczesnych wnętrz, w których stanowią ważny element stylizacyjny. Tego typu umywalki cechuje również łatwy montaż, ponieważ nie ma potrzeby dopasowywania szafek łazienkowych i blatów. Brak blatu może być pewnym mankamentem tego rozwiązania.

Wymiary umywalki wolnostojącej

Podstawowym parametrem przy wyborze umywalki wolnostojącej jest jej szerokość, optymalne wymiary to 50 – 55 cm, w zależności od ilości miejsca w łazience można też zdecydować się na mniejszy lub większy wariant. Drugim ważnym parametrem jest głębokość umywalki. Poza tymi czynnikami trzeba jeszcze zwrócić uwagę, czy umywalka wolnostojąca jest funkcjonalna, a także, czy wpisuje się w aranżację łazienki. Jeśli w pomieszczeniu jest sporo miejsca, warto zdecydować się na model z większą umywalką, ponieważ zwiększa to w dużym stopniu komfort użytkowania.