Wanna wolnostojąca przyścienna- wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

wanna wolnostojąca przyścienna

Wanny przyścienne wolnostojące są pewnego rodzaju kompromisem między wannami wolnostojącymi, a klasycznymi, przeznaczonymi do zabudowy. Sprawdzą się w większych przestrzeniach jak i w niewielkiej łazience. Zaprojektowane z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Dostępne w formie klasycznej lub minimalistycznej. Wanny przyścienne wolnostojące w ostatnich latach cieszą się sporą popularnością, szczególnie ze względu na ich atrakcyjny wygląd. 

Wanny przyścienne wolnostojące- zalety

wanna wolnostojąca przyścienna

Wanny przyścienne wolnostojące to znaczna oszczędność miejsca w porównaniu do klasycznych wanien wolnostojących. Wyróżnia je nowoczesny, minimalistyczny wygląd. Są też łatwe w utrzymaniu, ze względu na niewielką ilość zakamarków, w których mógłby się gromadzić brud. Wymaga jednak regularnej dezynfekcji, jak każda wanna, aby zapobiegać osadzaniu się kamienia i namnażania drobnoustrojów. Ponadto wanny przyścienne dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów.

Nie wymagają one także dodatkowej zabudowy. Według klientów wanny wolnostojące przyścienne są też bardzo praktyczne, gdyż krawędzie przyścienne mogą posłużyć podczas kąpieli jako półka na kosmetyki oraz dekorację. Każda wanna wyposażona jest w korek oraz rurę odpływową. Montaż takiej wanny jest niezwykle prosty. Wystarczy jedynie silikon z dozownikiem, poziomica oraz klucz umożliwiający regulowanie nóżek. Większość wanien przyściennych wolnostojących zostały wyposażone w zagłówki, siedziska oraz podłokietniki. Biorąc pod uwagę estetykę takich wanien, stanowią one integralny element łazienkowych aranżacji. 

Wanny przyścienne- koszt 

Wanna wolnostojąca przyścienna to koszt zazwyczaj kilku tysięcy. Wysokość ceny uzależniona jest przede wszystkim od materiału, z którego została wykonana. Wanny akrylowe są zazwyczaj nieco tańsze w porównaniu do wanien wykonanych z kompozytu mineralnego. Wanny kompozytowe cechują się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz gładką powierzchnią, która ułatwia usuwanie osadów. Wanny akrylowe są natomiast znacznie lżejsze, przez co ich transport jest łatwy i szybki. Ponadto dłużej utrzymują ciepło. Podobnie jak w wannach kompozytowych, powierzchnia akrylowa zapobiega osadzaniu się zabrudzeń.