Wiele „tak” dla niedużego domu parterowego

Dobre projekty domów parterowych tanich w budowie to takie, które dostosowane są do potrzeb przyszłych użytkowników. Właśnie tym należy kierować się przy ich wyborze. Małe domy parterowe mają to do siebie, że mogą być wygodne i funkcjonalne, a jednocześnie niedrogie w budowie. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Jest to świetna opcja zarówno dla młodych osób, jak i dla starszych, łącznie z tymi niepełnosprawnymi.

Tanie domy parterowe? Postaw na mniejszy metraż i ciesz się wygodą

projekt-domu-ariel

Tani dom w budowie wcale nie musi być niekomfortowy, ograniczający i przytłaczający. Nic bardziej mylnego! Obecnie dostępnych jest tyle ciekawych i praktycznych rozwiązań, że nawet najbardziej wymagający inwestorzy znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Wystarczy dobrze poszukać, opierając się na wcześniej określonych przez siebie potrzebach i oczekiwaniach. Za wyborem domów parterowych przemawia to, że:

• są wygodnie i funkcjonalne,
• można wybudować je szybciej i niższym kosztem niż dom piętrowy czy taki z poddaszem,
• są stosunkowo łatwe w rozbudowie,
• mogą mieć dowolne kształty,
• w naturalny sposób łączą się z ogrodem.

Dużo łatwiej i szybciej można umeblować pomieszczenia małego domu parterowego. Nie trzeba przejmować się żadnymi skosami, ale w pełni zrealizować swoje wnętrzarskie wizje. Oszczędzić pieniądze można też z tego powodu, że nie trzeba kupować mebli na wymiar, jak ma to miejsce w przypadku wnętrz z poddaszem użytkowym. Kolejną zaletą jest brak schodów. Jako, że są one zbędne, nie trzeba tracić pieniędzy na ich budowę. Domownicy zyskują tym samym większą powierzchnię użytkową, którą można zaaranżować w dowolny sposób. Wraz ze zmianą potrzeb możliwe jest rozbudowanie domu parterowego – na jednym poziomie, co jest dużym ułatwieniem. Możliwe jest nawet zdecydowanie się na postawienie kolejnej kondygnacji. Jak widać, dom parterowy może stać się po pewnych modyfikacjach domem wielopokoleniowym.