Wybór baterii łazienkowych – praktyczne porady

Wybierając baterie łazienkowe do mieszkania, należy przywiązać szczególną wagę do ich funkcjonalności. Odpowiednio dopasowane elementy armatury zapewnią możliwie najlepszy komfort użytkowania łazienki. Zaleca się również pamiętać o dopasowaniu ich do wnętrza pod względem estetyki tworzonej aranżacji. O czym warto pamiętać podczas dobierania tych akcesoriów?

Jak wybrać baterie do funkcjonalnej łazienki?

Zarówno kran łazienkowy w umywalce, jak i baterie do wanny i bidetu powinny być wygodne w użyciu. Zaleca się pamiętać o dopasowaniu elementów proporcjonalnie do umieszczonego w łazience wyposażenia. Poza tym warto zastanowić się, jaki rodzaj baterii będzie najbardziej funkcjonalny. Poszczególne modele montowane są w różny sposób. Można tu odnaleźć:

  • baterie umieszczane na obrzeżach wanny lub zlewu
  • akcesoria stojące
  • modele naścienne i podtynkowe.

Jak dopasować odpowiednie akcesoria?

Armatura współgrająca ze stylem łazienki

Naścienne baterie należą do najbardziej popularnych rozwiązań. Doskonale sprawdzą się w większości wnętrz. Podtynkowe modele ułatwią zachowanie akcesoriów w czystości i podkreślą charakter pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych. Samodzielne baterie to wspaniałe rozwiązanie w przypadku wanien wolnostojących i umywalek nablatowych.

Doskonale sprawdzą się w luksusowych salonach kąpielowych. Warto umieszczać je zarówno w pomieszczeniach retro i glamour, jak i skandynawskich. Baterie nawannowe ułatwią zadbanie o komfort kąpieli. Można tu odnaleźć wielootworowe modele o różnych funkcjach. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zestawy baterii łazienkowych, dzięki którym łatwiej jest zachować spójność aranżacji pomieszczenia.

Zakup kompletu dopasowanych do siebie akcesoriów z pewnością wpłynie korzystnie na walory estetyczne łazienki. Warto dopasować całą armaturę zarówno do wystroju, jak i zapotrzebowania.

Więcej: https://lazienka-rea.com.pl/baterie-lazienkowe.html