Wybór lampy do jadalni

lampa do jadalni

Wybierając lampę do jadalni powinniśmy wiedzieć czym się kierować. Wiele osób zwraca jedynie uwagę na design czy też konkretny kształt. To błąd. W przypadku lampy do jadalni bardzo duże znaczenie ma jej wielkość. Zbyt duża lampa nad stołem może stwarzać przytłaczające wrażenie. Z drugiej strony jeżeli lampa będzie zbyt mała, to ilość światła będzie niewystarczająca. W przypadku jadalni dobrze sprawdzą się mała lampy powieszone w linii, najlepiej jeżeli będą wisiały na różnych wysokościach.

Kilka lamp nad stołem

Moda jest zmienna, tyczy się to zarówno ubrań jak i elementów wyposażenia mieszkania. Obecnie modna jest lampa do jadalni, która jest połączeniem kilku kloszy. Klosze te wiszą na różnych wysokościach. Tego rodzaju lampa doskonale sprawdzi się w jadalni gdzie są wysokie sufity.

Dobór kształtu i koloru lampy

Dobierając lampę do jadalni (dostępną na Elampy.pl) dobrze jest kierować się kształtem stołu. Oczywiście ta zasada nie jest regułą, ale bardzo dobrze się sprawdza do oceny ilości potrzebnego światła. Jeżeli mamy okrągły stół, to dobrze sprawdzi się lampa kulista. W przypadku stołu kwadratowego lub o kształcie prostokąta dobrze będzie pasowała lampa o kanciastych kształtach.

Dobrze dopasowana lampa do wnętrza, to również odpowiednie kolory. Lampa, na którą się zdecydujemy może zarówno w sposób harmonijny współgrać z naszą jadalnią, jak i również może być elementem wprowadzającym kontrast. W przypadku jasnych mebli lub ścian lampa może być ciemniejszego koloru. Takie połączenie nada charakteru naszej jadalni.

Warto również zadbać o odpowiednią moc żarówek oraz temperaturę ich barwy, ma to bardzo duże znacznie na całość oświetlenia.