Z jakiego materiału wybrać materac dmuchany?

Materiał, z którego wykonany jest materac plażowy ma bezpośredni wpływ nie tylko na jego wygląd i cenę, ale również na wytrzymałość i żywotność. W dzisiejszych czasach materace do pływania pokryte są przede wszystkim welurowym materiałem. Wysokiej jakości welur jest bardzo delikatny dla skóry i co najważniejsze zapewnia bardzo przyjemne uczucie ciepła.

Z jakiego materiału materac plażowy warto wybrać?

Welur jak wspomniano powyżej doskonale chroni przed chłodem. Wbrew pozorom ma to olbrzymie znaczenie, ponieważ w Polsce pogoda bardzo często pozostawia wiele do życzenia, dlatego też nie zawsze można liczyć na ciepłą wodę. Po zewnętrznej stronie welurowe materace mają bardzo wytrzymały winyl. Nowością na rynku są materace wykonane ze specjalnej gumy kauczukowej.

Sposób pompowania ma znaczenie

Materac dmuchany jak sama nazwa wskazuje trzeba oczywiście napompować, dlatego też należy zwrócić uwagę na mechanizm pompowania – tutaj. Jak łatwo się domyślić, im szybciej i łatwiej się pompuje tym lepiej. Jednoosobowy materac do pływania bez problemu można napompować za pomocą zwykłej pompki ręcznej. Przy większych modelach doskonale sprawdzi się pompka elektryczna. Pamiętać należy jednak o tym, że materace tego typu należy podłączyć do prądu.

Moda na materace do pływania typu różowy flaming

W ostatnim czasie rekordy popularności biją materace do pływania, które mają kształt flaminga albo łabędzia. Tego typu materac do pływania wbrew pozorom przypadnie do gustu nie tylko małym dzieciom, ale również osobom dorosłym. Materac typu flaming doskonale sprawdzi się nie tylko na plaży, ale również na basenie. Szczelny i wytrzymały materac dmuchany flaming, może okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent. Najlepiej postawić na modele od renomowanych producentów, które służyć będą przez kilka sezonów.