Zakup przełącznicy

przelacznica_swiatlowodowa

Przełącznica światłowodowa służy do zakończenia światłowodowego kabla. Można bardzo łatwo dobrać odpowiedni sprzęt do osobistych wymagań, ponieważ wybór rozmiarów oraz typów przełącznic jest bardzo duży.

Czym jest przełącznica światłowodowa?

Przełącznica wyprodukowana jest z materiałów wysokiej jakości. Zaprojektowano ją w ten sposób, żeby zapewniała maksymalną wygodę użytkowania. Łatwy dostęp do wnętrza zapewnia obrotowa formuła wysuwania, dzięki czemu można łatwo ograniczyć przemieszczanie kabli zasilających. Dostęp nie jest też trudny do przełączalnych patchcordów, ponieważ w nowoczesnych przełącznicach stosowana jest osłona przednia otwieralna. Montaż jest bezśrubowy, dzięki czemu można zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Instalacja nie jest skomplikowana, dlatego nawet bez doświadczenia można sobie spokojnie poradzić. Możliwy jest również montaż w różnych szafach dostępowych, ponieważ używane są dodatkowe przesuwalne uszy montażowe.

Zastosowanie przełącznicy

W budowie pasywnej sieci światłowodowej przełącznica światłowodowa odgrywa kluczową rolę. Najlepiej kupować produkty w renomowanych sklepach. Przełącznica jest elementem toru światłowodowego, który umożliwia nie tylko zakończenie, ale również przełączanie światłowodów. Jest ona montowana z reguły na końcu linii. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że posiada komutacyjne pole, które zawiera łączniki światłowodowe, czyli tak zwane adaptery. W ten sposób przy pomocy patchcordów można podłączać tory światłowodowe do urządzeń aktywnych. Odpowiednie promienie gięcia mają włókna i kabel. Stosowanie przełącznic lub tacek na zakończeniach kabli jest najszybszym, a także najprostszym rozwiązaniem. Dzięki temu kabel będzie prawidłowo ułożony i nie dojdzie do przypadkowego uszkodzenia włókna.